Ήττα για την ομάδα μας: Αήττητος Σπάτων – Θύελλα Ραφήνας 1-2

0
307

Με το ίδιο νόμισμα του 1ου γύρου πλήρωσε η Θύελλα τον Αήττητο κερδίζοντας με 1-2 δείχνοντας ότι εκτός έδρας παίζει πάντα καλύτερα.
Το λέγαμε ότι είναι ένα δύσκολο και επικίνδυνο παιχνίδι και αυτό έγινε σήμερα.
Οι παίκτες του ΑΗΤΤΗΤΟΥ πάλεψαν ειδικά μετά το 0-1, ισοφάρισαν γρήγορα αλλά στην συνέχεια δεν κατάφεραν να βάλουν το 2ο γκολ.

Από ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες αλλά η νίκη στην Θύελλα.
Μέτριος το 1ο ημίχρονο με την Θύελλα να προσπαθεί να πιέσει και να πιάσει στον ύπνο τους παίκτες το Αήττητου με κέρδος δύο κόρνερ.

Στην συνέχεια ισορροπία στο κέντρο για να έρθει το 41′ και σε μια φάση που βρέθηκαν πολλοί παίκτες στην μικρή περιοχή του Στεφανίδη ο Ντόσκας έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Στο 45′ είχε τη δυνατότητα ευκαιρία οι παίκτες του ΑΗΤΤΗΤΟΥ να ισοφαρίσουν αλλά η κεφάλια πέρασε ελάχιστα άουτ.

47′ ο Ντουσάϊ δυνατό σουτ απέκρουσε με υπερένταση ο Σύρακας, στην συνέχεια νέα σέντρα κεφάλια του Σπίντζου η μπάλα έδειχνε να πέρασε την γραμμή, διαμαρτυρίες από τους παίκτες του ΑΗΤΤΗΤΟΥ αλλά ο διαιτητής έδειξε συνέχεια στο παιχνίδι.
63′ ευκαιρία για την Θύελλα, στην συνέχεια εκτέλεση κόρνερ από τον Χαρακτίδη και ο Φύτρος με κεφάλια κάνει το 0-2.

Με την σέντρα ευκαιρία πάλι ο Αήττητος αλλά ο Σύρακας λέει όχι.
Νέα ευκαιρία το επόμενο λεπτό ο Σπίντζος ανάποδο ψαλίδι και πάλι ο τερματοφύλακας είπε όχι, αλλά στην συνέχεια ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ μειώνει στο 65′ με τον Βενέτη.

Ο Αήττητος συνεχίζει να πιέζει ψάχνοντας το 2ο γκολ, έχει την κατοχή αλλά το γκολ δεν ήρθε παρ όλες τις προσπάθειες των παικτών.

Δεν έχουμε μιλήσει για την διαιτησία αλλά σήμερα μπορώ να πω ότι είχαμε δύο μέτρα και δύο σταθμά χωρίς να πω κάτι άλλο.