Η έλλειψη συγκέντρωσης στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου στοίχισε ακριβά στον ΑΟ Άρτεμις, που αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Μάχη Μαραθώνα.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη στα γκολ που πέτυχαν οι Δογάνης (24΄ πεν.) και Μαντζεβελάκης (42΄).

Το αυτογκόλ του Διαμαντή στο 51΄ έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Μάχη Μαραθώνα, η οποία έφθασε στην ισοφάριση τέσσερα λεπτά αργότερα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παρούσου.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν στο 84ο λεπτό οι Φλώρος (Μάχη Μαραθώνα) και Δογάνης (ΑΟ Άρτεμις).

Μετά από έξι αγωνιστικές, ο ΑΟ Άρτεμις βρίσκεται στην 7η θέση του 1ου Ομίλου με 6 βαθμούς (1 νίκη – 3 ισοπαλίες – 2 ήττες).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μάχη Μαραθώνα: Ζαγάρης, Σιδέρης (51΄ Ζαννάκης), Φλώρος Τριανταφύλλου (46΄ Παρούσος), Καλλιακούδας, Νικάι, Χαρίσης, Καχόπουλος (88΄ Τσιούμας Δ.), Κατσαγώνης (46΄ Τσιούμας Β.), Δαρσινός, Σπανός.

ΑΟ Άρτεμις: Καραογλάνης, Βεϊζάι (44΄ Διαμαντής), Δημητρίου, Νικολέας, Λένο, Φυτιλής Λ. (41΄ Κοζανίδης), Μαντζεβελάκης, Δογάνης, Μέγας, Φυτιλής Μ., Μοιρασγέντης (74΄ Τζεμπελίκος).