coavacafe
arhontikon
graffitykey

Νίκη με 1-0 απέσπασε χθες στην Τρίπολη ο Αήττητος Σπάτων.

Το γκολ σημείωσε ο Τζανουλίνος και από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν εύκολα για την ομάδα των Σπάτων που κατάφερε να φύγει από την πόλη με τρεις πολύτιμους βαθμούς!

dianastore
leuki

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αήττητος πίεσε και είχε την πρώτη καλή ευκαιρία με τον Πρέντι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ, η πίεση έφερε ένα γκολ αλλά δεν μέτρησε (ακυρώθηκε ως οφσάιντ) με τον Ταμπάκη και στην λήξη του ημιχρόνου ο Χουσελάς έχασε την ευκαιρία του αγώνα όταν σε κενή εστία δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε να έχει την υπέροχη και πρωτοβουλία των κινήσεων και ήρθε η ώρα για το γκολ στο 53ο λεπτό με τον Γερόλυμο να εκτελεί κόρνερ και τον Τζανουλίνο να “γράφει” με κεφαλιά το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κολοστούμπης, Πετρόπουλος, Καψής, Τσαγλιτζόπουλος, Καϊάφας, Μπατάμης, Κοντογιαννόπουλος, Αδράμης, Αδριανός, Κολιόπουλος, Μπαλάσης

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Στεφανίδης, Στυλιανόπουλος, Γερόλυμος, Τζανουλίνος , Βενέτης, Τσέπας, Ταμπάκης, Ντουσάϊ, Χουσελάς, Πρέντι, Χιλάι.