0
graffitykey
arhontikon
coavacafe

Σε έναν αγώνα που η ομάδα παρουσίασε δύο πρόσωπα, ένα σε κάθε ημίχρονο με το δεύτερο να είναι το καλό.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ ξεκίνησε πιο ζωηρός αλλά και με δυνατό μαρκάρισμα και σε πολλές περιπτώσεις σκληρό με την ανοχή του διαιτητή που όλως τυχαίως έδειξε μόνο μια κίτρινη κάρτα και ανέκτηκε ειδικά του Αργυρίου το σκληρό παίξιμο αλλά και των υπολοίπων παικτών του Κιθαιρώνα.

dianastore
leuki

Στο δεύτερο ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ έδειξε το πραγματικό πρόσωπο πίεσε έκανε ευκαιρίες αλλά οι αποφάσεις του άρχοντα του αγώνα και οι αστοχία των παικτών του, δεν έδωσαν την ευκαιρία να ισοφαρίσει το γκολ που πέτυχε ο Κουλουριώτης μετά από λάθος του Μεγαλοοικονόμου.
Όταν ειδικά η ομάδα του ΠΑΣ έμεινε με 10 παίκτες ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ πήρε μεγαλύτερο χώρο και έκλεισε στο μισό γήπεδο τους αντιπάλους που έπαιζαν με αντεπιθέσεις προκειμένου να κρατήσουν το πολύτιμο 0-1. Μετά την αποβολή του Δαδάκου άρχισε το σερί των κίτρινων καρτών για τους παίκτες του ΑΗΤΤΗΤΟΥ που με το παραμικρό οι παίκτες του Κιθαιρώνα έπεφταν κάτω ροκανίζοντας τον χρόνο αλλά “ξεγελόντας” και τον διαιτητή κο Κακριδή.
Με αυτά και αυτά ήρθε το αποκορύφωμα, την ανατροπή του Ταμπάκη μέσα στην περιοχή με δυνατό σπρώξιμο του αντιπάλου χωρίς ο διαιτητής να υποδείξει την ποινή του πέναλτι.
Η φάση αυτή ξεσήκωσε κ τον πάγκο αλλά και τους φιλάθλους του ΑΗΤΤΗΤΟΥ, με διαμαρτυρίες και εδώ αξίζουν ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ για άλλη μια φορά γιατί όλα έγιναν σε φίλαθλο πνεύμα χωρίς παρεκτροπές.
Αλήθεια ο παρατηρητής διαιτησίας τα είδε; όχι ότι θα κερδίσει κάτι ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ πλέον που για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα μέσα στα ΣΠΆΤΑ έχει απέναντι του όχι 11 αλλά 14 αντιπάλους.
Ας αφήσουμε αυτά και πάμε λίγο στον αγώνα :

6′ μεγάλη απόκρουση του Στεφανίδη σε κοντινό δυνατό σουτ του Παπαευθυμίου, στην πρώτη καλή φάση του αγώνα.

34′ νέα απογείωση του Στεφανίδη που έδειξε ξανά την κλάση του, σε εκτέλεση φάουλ των παικτών του Κιθαιρώνα από την γραμμή της μεγάλης περιοχής.

41′ Σφύριγμα του Διαιτητή για οφσάιντ (ανύπαρκτο, ο επόπτης δεν σήκωσε) ανέκοψε την προσπάθεια να σκοράρουν οι παίκτες του ΑΗΤΤΗΤΟΥ τετ α τετ με τον τερματοφύλακα.

Στο 43′ σε πέσιμο του Αργυρίου μέσα στην περιοχή αντί για κίτρινη και θέατρο έδειξε το σημείο του πέναλτι, ανέλαβε και εκτέλεσε ο Τσέλλος και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

44′ σε εκτέλεση φάουλ του ΑΗΤΤΗΤΟΥ την μπάλα κατέβασε με το χέρι μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ παίκτης της ομάδας σε προσπάθεια να διώξει χωρίς και πάλι ο Διαιτητής να δείξει το σημείο του πέναλτι για τον ΑΗΤΤΗΤΟ.
Να σημειώσω για άλλη μια φορά πως ανέκτηκε το σκληρό παιχνίδι των παικτών του Κιθαιρώνα και ειδικά του Αργυρίου χωρίς να δείξει κάρτες.

48′ από λάθος του Μεγαλοοικονόμου, ο Κουλουριώτης βρέθηκε απέναντι στον Στεφανίδη μόνος και ήταν εύκολο να πλασάρει και να γράψει το 0-1.

Στο 50′ αποβολή με 2η κίτρινη για τον Δαδάκο του Κιθαιρώνα.

58′ καθαρή ανατροπή του Ταμπάκη έδειξε παίζετε για άλλη μια φορά κόντρα στον Αήττητο.

61′ μεγάλη ευκαιρία για τον Αήττητο σε σουτ του Τζανουλίνου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

63′ νέο σουτ του Γραμματίκα απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας και το επόμενο λεπτό νέα ευκαιρία η μπάλα λίγο άουτ.

76′ κεφαλιά του Δρίτσα στα χέρια του Γερογιάννη.
85′ Ταμπάκης μόνος έστειλε την κεφάλια στα χέρια του Γερογιάννη.

Διαιτητής : Κακρίδης Παναγιώτης
1ος βοηθός : Μπουρτζοβίτης Αθανάσιος
2ος βοηθός : Τριαντάφυλλος Νικόλαος